Nemovitosti Praha – kde se žije nejlépe?

Rádi byste věděli, jaké nemovitosti Praha v současné době nabízí? A v jaké pražské lokalitě se žije nejlépe, a stala se tak právem nejoblíbenější? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky najdete v tomto článku.

Centrum vs. okraj města

Jako první se zaměříme na to, zda obyvatelé Prahy dávají přednost spíše bydlení v centru nebo vsází na okolní vesnice či přilehlé části. V minulosti bývaly obecně mnohem oblíbenější vesnice, které nabízejí únik z rušeného města a nabízí i cenný kousek přírody. Současná doba je již ovšem jiná a lidé se stále častěji z okrajových části stěhují zpátky do měst.

V dnešní uspěchané době je totiž čas velmi cennou komoditou. Lidé nechtějí zbytečně ztrácet čas dojížděním do okolních vesnic a chtějí se vyhnout zlu v podobě dopravních kolon, kterých se při cestách v Praze nevyhnete. Většině osob tak nevadí si raději připlatit za luxus v podobě bydlení v centru města, díky kterému se mnohem snáz dostanou do práce nebo školy svých potomků.

A jaká podoba bytu je tedy v současné době nejoblíbenější? Lidé touží po prostorném slunném bytě v některé z bytových rezidencí v samotném centru města. Nemovitosti přitom nesmí chybět prostorná terasa, vlastní parkovací místo a nezbytná je veškerá občanská vybavenost v okolí.

Zajímavé řešení, které se v poslední době objevuje, jsou stavby připomínající napůl byt a napůl dům. Více se o této novince dozvíte v TOMTO článku.

Nemovitosti Praha – nejoblíbenější městské části

Na výše popsanou ideální představu bytu v centru pochopitelně reagují developeři. Není proto divu, že v poslední době vzniklo hned několik projektů, které tyto podmínky splňují. Pochopitelně však již ubývá volných ploch, které jsou pro takovou zástavu vhodné. Zvyšující se poptávka po podobném bydlení tak cenu tlačí vzhůru. Pokud vám ovšem nevadí si za kvalitní bydlení v samotném srdci města připlatit, patří mezi vůbec nejoblíbenější městské části Žižkov a Karlín, kde v poslední době vznikla velká řada zajímavých projektů.

Vybírejte podle vlastních požadavků

Kromě již zmíněných dvou pražských částí patří k poměrně oblíbeným i části Praha 9 a Praha 10. Zde zaznamenávají realitní makléři dlouhodobě poměrně vysoký zájem o bydlení. A obyvatelé často vybírají i nemovitosti v městské části Praha 5 a Praha 4, kde se rovněž stavějí stále nové bytové komplexy.

Vždy se přitom při výběru vhodné lokality řiďte i vlastními podmínkami. Zvažte, jaká bude z daného místa dostupnost do vaší práce nebo partnera. Pokud máte děti, poohlédněte se po možnostech školek a škol v okolí a nezapomínejte ani na další nezbytnou občanskou vybavenost.

Současné trendy v bydlení

Za zmínku rozhodně stojí i aktuální trendy, které se developerské společnosti snaží do nových staveb promítnout. Většina osob preferuje byt s většími místnostmi, chybět přitom nesmí ani zateplení. V současné době jsou potenciální kupci nebo nájemníci více informovanější než kdysi. Zajímají se o to, jaká je cena za jeden metr čtvereční. Následně porovnávají jednotlivé nabídky mezi sebou a volí tu nejvhodnější variantu.

Moderní domácnosti

Mnoho lidí v dnešní době sní o moderní chytré domácnosti. To znamená, že můžete řadu funkcí takové domácnosti ovládat prostřednictvím svého chytrého telefonu. Potřebujete regulovat teplotu v nějaké místnosti? Nebo třeba osvětlení? Stačí sáhnout po svém smartphonu a ten vše udělá za vás.

Společnosti se zkrátka čím dál více přizpůsobují takzvané generaci Z, která si bez mobilního telefonu již nedokáže představit svůj život. Kromě celé domácnosti tak prostřednictvím aplikací můžete ovládat i jednotlivé spotřebiče. Pochopitelně si však za toto vybavení připlatíte.

Už jste například slyšeli o pračce, která za vás vypere i vyžehlí? Více se o ní dozvíte v TOMTO článku.