Nejčastější důvody neúspěchu žádosti o půjčku radí Aplikant.cz

Banka vám odmítla schválit žádost o půjčku, aniž by uvedla důvod? Toto rozhodnutí mohla ovlivnit například vaše pracovní smlouva, která byla uzavřena na dobu určitou. Dále pak třeba záznam v registru dlužníků. Jak můžete zlepšit svou bonitu?

Pro splacení vašeho dluhu je nutné mít stálý příjem. Ten samozřejmě plyne ze zaměstnání, které garantuje pracovní smlouva. Ta může být sjednána na dobu neurčitou či určitou. Pokud máte smlouvu – recenze firem na dobu určitou, půjčku si vzít můžete. Avšak doba jejího splácení nesmí být delší než právě vaše “doba určitá” ve vaší pracovní smlouvě. Dále pak nemůžete být ve zkušební či výpovědní lhůtě. Ve zkušební lhůtě totiž o práci můžete přijít ze dne na den. Ve lhůtě výpovědní vás v nové práci znovu čeká lhůta zkušební, což je stejný případ.

Zákon o spotřebitelském úvěru

Banky jsou rády za každého, komu mohou poskytnout půjčku. Legislativa je ale v tomto ohledu velmi přísná. Konkrétně jde o zákon o spotřebitelském úvěru, který poskytovatelům nařizuje důkladné ověření žadatelů. Banky tedy nejsou oprávněny komukoliv půjčit peníze, aniž by si neprověřily, že žadatel bude schopen řádně splácet. Kdyby tak neudělaly, klient by měl právo smlouvu napadnout z důvodu neplatnosti, což by mělo velmi nepříjemné následky. Dlužník by pak totiž nemusel platit žádné úroky či poplatky a peníze, co si půjčil, by bance splatil podle svých možností. Banky tedy určitě neschvalují úvěry, protože by byly neochotné, ale svazuje je spíše přísná legislativa.

Recenze firem na internetu

Společnost 123jobs Media umožňuje ve své hodnotící aplikaci Aplikant.cz přidávat recenze a hodnocení firem. Aplikaci lze využívat bez registrace a zcela anonymně. Najdete zde názory a zkušenosti uživatelů s firmami a zaměstnavateli. Hodnocení firmám můžete přidávat ve formě textu nebo hvězdiček.