Moderní dveře v moderním interiéru

Velké a provzdušněné prostory, atypické doplňky a nadčasové materiály. To, a ještě více si žádá každý moderní interiér. Současná nabídka přichází s mnoha řešeními, jak kýženého efektu dosáhnout. Při plánování velké či menší rekonstrukce domácnosti přemýšlíme o nové kuchyňské lince, novém nábytku, nových svítidlech, závěsech nebo nové výmalbě. Nesmíme zapomenout ani na interiérové dveře. Na první pohled nejsou tak důležité, ale svými funkčními a estetickými vlastnostmi konečný ráz celé domácnosti pěkně uzavřou. Bez nich jako by něco v celkovém dojmu z nového chybělo.

Prosvětlení prostoru nebo jeho optické zvětšení 

Potřebujete prostor zvětšit nebo prosvětlit? Zvolte sklo. Díky těmto a dalším vlastnostem se sklo stává opravdu vděčným povrchem i v případě materiálu dveří. Celoskleněné dveře nemusí znamenat nudu, ale naopak oživení celého interiéru.

Od podlahy až ke stropu

Ať již zvolíte celoskleněné dveře s motivem (nebo klidně i bez něj) nebo běžnější dřevěné provedení (může být se skleněnou výplní), dojem většího prostoru získáte rozšířením dveří do výšky. Dveře až ke stropu nejsou tradiční a při prvním pohledu na ně by vás možná ani nenapadlo, co že je na nich tak zvláštního. Ale věřte nebo ne, čím vyšší dveře, tím větší dojem z prostornosti místnosti. A co je prostorné, to je moderní. Kromě pocitu vzdušnosti a elegance mohou navíc vysoké dveře dosáhnout i jisté míry velkoleposti a luxusu. „Tento druh dveří byl dříve takovou podpultovou záležitostí. S rostoucím počtem požadavků na jejich výrobu jsme se však rozhodli, že je zařadíme do standardní nabídky,“ vysvětluje Petr Klíma, produktový specialista společnosti Sapeli a dodává: „Není tak problém u nás objednat dveře až do výšky 272 cm.“

Otevírejte tak trochu jinak

Reverzní systém přináší jedinečné řešení, jak z menších prostor vytvořit opravdu nadčasovou záležitost. Malé panelákové byty můžete vybavit dveřmi, které se otevírají naopak, tedy do zárubně. Jednoduché řešení ušetří spoustu prostoru a místo vedle zárubní, které doposud muselo zůstat volné kvůli otevírání dveří, můžete využít jakkoliv jinak.