Jaké modely jarní obuvi jsou vhodné pro nohy s vysokým nártem?

Při výběru obuvi věnujte pozornost nejen velikosti a šířce, ale také tvaru chodidla. Existují tři hlavní typy chodidel. Ty jsou zase normální, pronační a supinační. Špatně padnoucí obuv může být nejen nepohodlná, ale může také vést ke zraněním, například k podvrtnutí hlezenního kloubu.

Jak si vybrat boty, které vyhovují tvaru nohy?

Lidé s normálními chodidly mohou bez problémů chodit prakticky v jakékoli obuvi. Osoby s nadměrnou pronací nebo supinací by si naopak měly před nákupem ověřit, zda je vybraný model pohodlný. V mnoha případech lze použít další vložky. Pomohou problém vyřešit a neodsoudí nás k omezenému výběru modelů. Pomoc prodavačů v obchodu může být užitečná. Pokud máte nízký nebo vysoký nárt, vyplatí se rozhodnout se pro nákup bot online a poslat zpět modely, které Vám nebudou správně sedět na noze.

Nejoblíbenější modely jarní obuvi

Jaro je čas, kdy se každý chce zbavit těžkého zimního oblečení a bot ve prospěch lehkého a vzdušného šatníku. Nezapomeňte však, že rána a večery mohou být stále chladné. Výběr obuvi s velmi nízkou podrážkou v březnu a dubnu může skončit nachlazením. Na začátku jara se nejlépe osvědčí polobotky na podpatku a dámské sneakersy. Obvykle jsou poměrně silně vestavěné, takže chrání jak před větrem, tak před vlhkostí. V květnu, kdy už je venku teplo, se vyplatí vsadit na dámské kožené baleríny nebo na sandály.

Sneakersy na jaro – příklady stylizací

Ještě před několika lety byly sneakersy spojovány s typicky sportovní obuví vhodnou pouze pro neformální příležitosti. Mnoho módních návrhářů dnes ukazuje, že sportovní elegance se hodí, ať už jdete do restaurace, nebo pracujete v kanceláři. Samozřejmě existují příležitosti, kdy firemní dress code vyžaduje elegantní obuv. Zaměstnavatelé však stále častěji chápou, že pohodlí zaměstnanců znamená vyšší produktivitu. Skvělou volbou do kanceláře na jaře je kombinace béžových kalhot na míru, lehké halenky a bílých sneakersů. V chladnějších dnech je můžeme doplnit kardiganem nebo svetříkem. Nezapomeňte si vybrat modely z vlny nebo kašmíru. Nabízejí mnohem větší tepelný komfort. Sneakersy se hodí i do města s přáteli. Zvolte sukni ke kolenům a jednobarevný top. Vzhled doplňte koženou nebo džínovou bundou.

Co nosit ke koženým balerínám?

V horkých dnech se vyplatí vsadit na již zmíněné baleríny. Skvěle vypadají k šatům a dlouhým sukním. Na konci jara je nejlepší zvolit světlé nebo květinové motivy. Přinesou úsměv a radost. Na večer si můžete vzít také lehký látkový šátek, který ochrání Vaše ramena a krk před chladem. Baleríny se hodí i ke každodenním stylizacím v kombinaci s džínami. Jedná se o velmi pohodlný typ obuvi, který je ideální pro většinu příležitostí.