JAK VYUŽÍT NAPLNO SVŮJ DIÁŘ

Na klasický papírový diář nedá dopustit mnoho lidí. Technologie v tomto případě nevede a má své mouchy. Zcela jistě není tak spolehlivá jako starý dobrý papírový diář. Diář plní mnoho funkcí, ale jedna hlavní je, rozvržení času a plánování úkolů, kterých může být celá řada. Diáře mohou mít různou velikost, styl, ale také provedení. Buď týdenní, měsíční nebo také čtrnáctidenní.

Jak využít diář kreativně a naplno?

Studie ukazují, že kreslení a plánování je dobré pro náš mozek a vše je hned lépe zapamatovatelné. Kreslení není vůbec dětinské, ale právě naopak. Působí meditativně, což má důsledek snížení stresu a zvyšování pozornosti.

Pokud neumíte kreslit nebo tomu nějak neholdujete. Nezapomeňte, že barvy jsou taky vizuální. Nemusíte si hned kreslit vlnky nebo ornamenty. Můžete si udělat různě barevná okénka nebo jen podtrhnutí za pomoci fixy nebo zvýrazňovače. Existuje řada nálepek, které už jsou hotové a můžete s radostí lepit, jak se vám zlíbí.

Diář je skvělý pomocník na zaznamenávání pokroků. Týdenní drobnosti nejsou tak vidět jako ty roční s postupem času a jiného úhlu pohledu. Každého potěší vlastní pokrok a cesta ke větší seberealizaci.

Nejlepší na papírovém diáři, je to, že si nemusíte pamatovat heslo a ani žádné heslo nezapomenete. Kdykoliv ho můžete chytit a být i chvíli odstřiženi od sociálních sítí a techniky. I toto se počítá jako ,,offline time“.

Na trhu se pohybuje mnoho výrobců diářů, ale málo českých firem. Jedna z nich je česká firma Helma 365, která vyrábí nejen diáře a má velmi široký sortiment nejen pro osobní užitek, ale také pro firemní účely.

Jejich posláním je přinášet více krásy, radosti a inspirace pro drahocenný čas, který zaznamenáváte prostřednictvím diářů právě 365 dní v roce. Firma se specializuje na trhu více než 20 let. Výroba diářů potřebuje dlouholeté a bohaté zkušenosti, které tato firma má. Roční produkce je již více než 6 milionů kusů. Kalendáře a diáře firmy Helma 365 můžete najít nejen v České republice, ale také v dalších dvaceti evropských zemí.