Imunita a předvánoční čas

Patrně se zcela nevymykáte české populaci a jste velmi intenzivně nebo alespoň okrajově zaneprázdněna přípravou vánočních dárků, vánoční atmosféry, vánočního cukroví, vánočních tradic a vánočních přání. Zářící výjimkou naopak jste, zvládáte-li to s příznačnou radostí, veselím a pohodou, kteréžto bývají obvykle přány, ale zřídkakdy skutečně naplněny.

 

Lék Wobenzym
Lék Wobenzym

A nebo!? Dokonce

dosahujete ještě vyšší mety: nezvládáte to, a přesto dokážete být radostná, veselá a pohodová. V tom případě si již patrně otevíráte duchovní poradnu nebo relaxační studio…

Pokud mezi ty úplně osvícené náhodou ještě nepatříte a začíná vás zmáhat pocit, že „něco nestíháte“ nebo to „nebude dokonalé“, a nebo „nesplníte očekávání“, vraťte se zpátky k oněm vánočním tradicím. A nebo stačí o 100 let zpátky. A nebo stačí jen o pár let zpátky. A třeba snáz bude vidět, na co byste neměla zapomenout a co se by se dalo (nebo dokonce mělo) vynechat.

Mezi ty neopomenutelné prozaické vánoční nutnosti Štědrého dne a vánočních svátků patří vaše fyzická přítomnost. A to těla i mysli. Nejlépe v souladu a obojí zdravé.

Což samozřejmě vyžaduje více, než jednorázové rozhodnutí, ale na začátek cesty k tomu se dá vykročit hned a nevyžaduje to žádnou speciální spirituální techniku. Chce to jasný cíl před očima a odolnost vůči očekávání okolí. Ať už je to pořádkumilovná tchýně, hladový manžel, dcera toužící po letos již 27. smartfounu, ziskuchtivý prodejce, samolibý šéf nebo viry a bacily. Všichni by vás nejradši sežrali!

Pokud se skácíte pod náporem těch posledně jmenovaných, ostatní vás dostanou snadno. Invazi nezdravých nálad a varování těla chyťte v zárodku a nenechte je rozjet. Máte-li pocit, že „na vás něco leze“, upusťte od nakupování a zalezte si k horkému čaji a prohřejte se. Když tělo bojuje, nesmí se klepat zimou. Nenechte si rýmu přejít do zánětu průdušek, bolest krku do angíny a řeznou ránu do zánětu! Nasaďte si 3x 5 dražé Wobenzymu denně a posilte si imunitu, co to jde! Odpadnou otoky a půlka zdraví je zpátky. Jak se tělo nastartuje enzymy zvenčí, pomůže si už dál snáze samo. Studiemi prověřeno to funguje už 40 let a na funkčnosti málokterého léčebného principu se shodnou internisté, obvodní lékaři i chirurgové. Ale bez pomoci ve stresu, zimě, s taškami dárků u stánků s ozdobičkami to nebude.

A otázka na závěr: koho udělá šťastnějšího, když bude doma bezvadně uklizeno? Třeba to ještě zkazí tchýni náladu, že nic nenašla a nemůže poučovat…