Čekají vás venkovní práce v chladném počasí? Vybavte se správným oděvem

Tušili jste, že větší únava a onemocnění v zimních měsících mohou být způsobeny nevhodným pracovním oblečením na ven? Pokud mrzne až praští, je správný výběr zimního pracovního oděvu zásadní nejen pro celkovou pohodu při práci, ale hlavně pro vaše zdraví. Poradíme vám, jak vybrat to nejlepší oblečení do chladného počasí od spodního prádla až po čepici.

Co by měl správný zimní pracovní oděv splňovat?

Pracovní oděv do zimy musí být:

  • kvalitní,
  • prodyšný,
  • dobře padnoucí,
  • teplý,
  • odpovídající zákonným ustanovením,
  • s reflexními prvky.

Důležité je správně vrstvit

Na zrádné zimní počasí vyzrajete správným vrstvením oblečení. Jak tedy jednotlivé kousky zkombinovat, abyste byli při práci celý den v teple?

1.   Spodní prádlo

Pokud se při práci hodně zapotíte, vaším zachráncem bude funkční spodní prádlo. To odvede přebytečnou vlhkost, a tím zabrání prochladnutí. Vyzkoušejte třeba funkční prádlo OTAIO.

2.   Pracovní košile

Na termoprádlo oblékněte příjemnou flanelovou košili. Pokud vás čekají velké mrazy, sáhněte po variantě s podšívkou. Skvělým tipem je například pracovní košile s podšívkou LEGGA.

3.   Mikina

Vhodnou mezivrstvou je pracovní mikina. Narozdíl od svetru vám zaručí volnost pohybu a prodyšnost. Sáhnout můžete třeba po pracovní mikině KARUP, která je plně zateplená plyšem.

4.   Svrchní vrstva

Při volbě pracovní bundy je důležité zvážit počasí. Pokud vás čeká dlouhá směna v dešti či sněhu, vsaďte na pracovní bundu MAX WINTER REFLEX s reflexními pruhy pro vaši bezpečnost. Čekají-li vás extrémní podmínky, zvolte raději pracovní bundu EMERTON. Udrží vás v teple i v – 40 °C. Navíc díky reflexním prvkům zajistí, že budete viditelní i v té největší vánici.

Vyberte správnou pracovní obuv

Výběr správné pracovní obuvi do chladného počasí určitě není radno podcenit. Boty totiž musí být nejen dostatečně zateplené, zároveň také musí poskytovat ochranu před možnými riziky na pracovišti. V nepříjemném počasí se vyplatí zvolit obuv kotníkovou, holeňovou či obuv vysokou, která bývá vybavena podrážkou se vzorkem. Při výběru pracovní obuvi zapomeňte na kompromisy. Vyhněte se podezřele levným botám a volte kvalitní materiály.

Spolehnout se můžete třeba na zimní pracovní obuv RAVEN XT O2 se svrškem z voděodolné kůže. Vhodnou obuv byste měli doplnit teplými pracovními ponožkami. Pokud chcete opravdový komfort sáhněte po ponožkách HOLTUM s vnitřní podšívkou z Merino vlny. Ovčí vlna Merino je ceněna pro své izolační vlastnosti a příjemnou hřejivost, což určitě v mrazivých dnech oceníte.

Nezapomeňte zahřát uši a prsty

Do deštivého počasí a mrazů budete potřebovat i speciální rukavice. Dobrou volbou jsou zimní pracovní rukavice FIREFINCH, které jsou vybaveny příjemnou teplou podšívkou. Hlavu před nevlídným počasím ochráníte čepicí nebo pletenou kuklou. Skvělým pomocníkem vám bude zimní pracovní čepice TILST do velmi silných mrazů. Je zateplená a díky klapkám přes uši vás udrží opravdu v teple.

Přizpůsobte počasí i kalhoty

Posledním neméně důležitým kouskem, který musíte přizpůsobit nevlídnému počasí, jsou kalhoty. Můžete zvolit buď klasické pracovní montérky do pasu, nebo s laclem. Dobrou volbou budou zateplené zimní pracovní montérky – kalhoty TITAN, které jsou voděodolné. Lacl navíc zabrání tomu, aby vám táhlo na záda. Pokud se chystáte do opravdu silných mrazů, ideálním řešení pro vás bude montérková kombinéza.

Tápete při určení velikosti nebo sháníte specifický kousek do svého pracovního šatníku? Obraťte se přímo na odborníky z Tomis CZ. Poradí s výběrem a zvládnou také zakázkovou výrobu.