Bydlení v dřevostavbě si může dopřát úplně každý

Láká vás život v přírodě, v obklopení stromů, luk a polí? Pořiďte si dřevostavbu, která do přírody skvěle zapadne a zároveň ji nijak nenaruší. Dřevostavba je totiž součást přírody.

V harmonii s okolní přírodou

Čím dál více lidí objevuje kouzlo dřevostaveb, které jsou nejenom cenově relativně výhodné, ale také díky nim dokážete v budoucnu ušetřit na energiích. Dřevostavby se staví z čistě přírodních komponentů tak, aby byly v harmonii s okolní přírodou. Na jejich výstavbu se tak často používá smrkové dřevo nebo severní borovice. Dále se při výstavbě dřevostaveb používají konopné a minerální termoizolace, rákosové střešní krytiny a vnitřní hliněné omítky.


Skvělou atmosféru vykouzlíte pomocí stojací pokojové lampy.


Při výstavbě dřevostaveb nejsou používány žádné obvyklé materiály, které se používají při výstavbě klasických domů, tedy dřevotříska, OSB desky ani jiné materiály s umělými nebo průmyslově upravovanými prvky. Přesto vám dřevostavba vydrží stejně tak dlouho jako zděný dům.

Ušetřete za teplo, dřevo dokonale izoluje

Dřevo má mimo jiné i skvělé izolační vlastnosti, tudíž v zimě ušetříte za topení. Zároveň si ale můžete nechat dřevostavbu vybavit tepelným čerpadlem a řízeným větráním, které napomáhá snížit teplotní ztráty především v zimním období.

Při výstavbě levných dřevěných domů na klíč je také velmi důležité dodržování přísných stavebních norem, které vám zaručí, že dřevostavba vydrží skutečně dlouho a odolá všem přírodním vlivům. Ovšem dřevo samo o sobě je neskutečně odolné a vydrží vám téměř navěky.

Pro koho je dřevostavba na klíč určena?

Výstavba dřevostaveb probíhá takzvanou suchou metodou, která zaručuje co nejrychlejší výstavbu domu. Levná dřevostavba na klíč je nejvhodnější variantou pro ty, kdo se nechtějí pouštět do stavby domu vlastníma rukama ani si nechtějí lámat hlavu s dokončovacími pracemi. Jakmile je dům postavený, můžete v něm hned začít bydlet.

Udělejte si o svém budoucím bydlení lepší představu

Nevíte-li si rady s budoucí podobou svého domu, pak se obraťte na profesionály, kteří vám nejenom navrhnout půdorys domu na míru vašim požadavkům, ale také vás mohou vzít na prohlídku vzorové dřevostavby. A v neposlední řadě vám vytvoří 3D vizualizaci stavby, která vám pomůže utvořit si lepší představu o vašem budoucím bydlení.

Každý člen domácnosti má svůj prostor

Mezi jakými dřevostavbami můžete vybírat? K dispozici jsou vám patrové dřevostavby nebo takzvané bungalovy. Také si můžete vybrat levné dřevostavby na klíč s garáží nebo přístřeškem pro automobil nebo bez něj. V neposlední řadě se dřevostavby rozdělují podle dispozičních řešení. Projektanti vám mohou navrhnout dřevostavbu pro dvoučlennou domácnost, ale klidně také šestičlennou. Přitom každý z členů domácnosti bude mít dostatečný komfort.

Realizace v šesti krocích

Když se přeci jen rozhodnete pořídit si dřevostavbu, možná vás bude zajímat, jak její realizace probíhá. Nejde o nijak složitou záležitost, protože téměř všechno za vás vyřídí profesionálové a to včetně ohlášky stavby a stavebního povolení. Realizace dřevostavby probíhá takto:

  1. Domluvíte si konzultaci s odborníky, kteří vám navrhnou dřevostavbu na míru a zároveň za vás mohou prověřit pozemek z hlediska inženýrských sítí.
  2. Pak vám projektanti vytvoří půdorys typového domu na míru a vizualizaci návrhu ve 3D provedení.
  3. Nyní přichází na řadu tvorba projektové dokumentace, která se překládá stavebnímu úřadu ke schválení.
  4. Vyřízena za vás bude jak ohláška stavby, tak stavební povolení i vodoprávní řízení.
  5. Po podpisu smlouvy lze uskutečnit samotnou realizaci dřevostavby.
  6. Hned jak bude dokončena, projde kolaudací a můžete v ní začít bydlet. Jen si ji dovybavíte vhodným nábytkem.

Nečekejte na vhodnější příležitost, ta už možná nenastane. Raději si pořiďte dřevostavbu teď. Můžete díky ní ušetřit a své úspory použít k jinému účelu.