Blechy a klíšťata se chystají k útoku! Jak bránit čtyřnohé mazlíčky?

Mírná zima může za to, že se klíšťata a blechy chystají k útoku, podobně, jako jsme to zažili v minulém roce. Už nechcete trávit desítky minut po každé delší procházce tím, že budete svému psovi vytahovat z kožíšku klíšťata? Děsíte se okamžiku, kdy uvidíte doma po bílé pohovce skákat blechu? Těmto téměř katastrofickým scénářům jde naštěstí zabránit. Kdo nezažil, nepochopí, kdo zažil, hledá informace, jak invazi parazitů zabránit. Ať už máte psa nebo kočku, pokud chodí ven, jejich kontaktu s parazity se nevyhnete. A může stačit procházka v městském parku, nemusíte se ani brodit nikde vysokou trávou v nepřístupném terénu. Parazité už nečekají na teplé jarní a letní dny, objevit se mohou klidně i v zimě, pokud je mírná!

Fypryst
Fypryst

Nepříjemnost i ohrožení zdraví

Napadení klíštětem či blechou není jen nepříjemné, je dokonce zdraví zvířete i člověka nebezpečné. Věděli jste, že existuje vícero druhů klíšťat, nebo že blecha na psovi či kočce může parazitovat až 140 dní? Tito nezvaní hosté navíc přenášejí nemoci nebo další parazity. Blecha může být přenašečem tasemnice, klíšťata zase šíří choroby jako boreliózu, encefalitidu, babeziózu, anaplazmózu i další.

Aplikace, která netrvá déle než pár vteřin

K nejmodernějším metodám, jak si s parazity poradit, patří spot-on pipety Fypryst. Ty chrání chlupaté mazlíčky před blechami, klíšťaty a dokonce i všenkami. Jsou momentálně oblíbenější než spreje, tablety, šampony nebo obojky. Stačí totiž odlomit víčko pipety, kápnout celý obsah na jedno místo na kůži mezi lopatkami zvířete, a nechat vstřebat. Fypryst obsahuje účinnou látku fipronyl, která ulpí na chlupových folikulech a kůži, uvolňuje se neustále na kůži a srst, čímž působí dlouhodobě.

Co pro psa, a co pro kočku?

Pipety Fypryst se dělí do dvou velkých skupin, a to pro psy a pro kočky. U psa se navíc řídíme jeho hmotností, vybírat můžeme ze čtyř kategorií od těch nejmenších až po psí „obry“. Kde Fypryst koupit? Třeba u vašeho veterináře. Seženete ho ale i v prodejnách s chovatelskými potřebami nebo v lékárně. Pro kočky stojí od 135 Kč, pro psy od 172 Kč. Více informací o všem co vás ohledně přípravků Fypryst zajímá, i o délce jeho působení, najdete na stránce SEO.