Avokádo byste měli bezpodmínečně zařadit do svého jídelníčku!

Ať už jste milovníkem zdravé stravy, šťavnatých hamburgerů, máte rádi krásnou pokožku nebo lesklé vlasy, určitě přijdete na chuť jedinečnému ovoci, které můžete využít na mnoho způsobů. Avokádo je jednoduše dokonalou alternativou v mnohých směrech.

Avokádo
Avokádo

Víte, že avokádo je ovoce?

I když je avokádo ovoce, svou zelenou až černou barvou a jemně pikantní chutí, mnohým lidem připomíná spíše zeleninu. Na rozdíl od jiných druhů ovoce se nevyznačuje výrazným aroma ani sladkou chutí.

Avokádo obsahuje více draslíku než banán

Už jedno jediné avokádo obsahuje 975 miligramů draslíku, zatím co banán, známý svým vysokým obsahem, v sobě ukrývá jen 487 miligramů draslíku.

Spolu s jablky a banány dozrává rychleji

Když uskladníte nezralé avokádo v jednom sáčku spolu s jablkem nebo banánem, uvolněné plyny pomohou tomuto zelenému přítelovi vašeho zdraví dozrát mnohem rychleji. Děje se to díky uvolňovanému plynu etylénu.

Avokádo je jedním z mála ovocí s vysokým obsahem proteinů

Jedno avokádo obsahuje cca 4 gramy bílkovin, které patří mezi nejcennější proteiny pocházející z ovoce.

Zaměňte máslo a kalorické pomazánky za avokádo

Avokádo má krémovou texturu a také zdravé tuky vhodné na pečení. Můžete si dokonce vytvořit i různé pomazánky na pečivo či sladké náplně na plnění keksů. Překvapující je i fakt, že se dá použít i na pečení a smažení.

Využijte avokádo ve vaší koupelně

Pokud napříč všemu netoužíte po avokádu ve vaší kuchyni, můžete ho využít ve vaší koupelně! Avokádo totiž sehrává klíčovou úlohu v péči o vaše vlasy a pleť. Antioxidanty, aminokyseliny a esenciální oleje ukryté uvnitř plodu mohou pomoci zregenerovat poškozené vlasy, hydratovat suchou pleť a ošetřit vysušenou pokožku jako i minimalizovat vrásky. Stačí, když si jedno avokádo rozmixujete s pěti polévkovými lžícemi olivového oleje, nanesete na vlasy a po deseti minutách umyjete jako obyčejně. Vaše vlasy mimo regenerace nabydou i na lesku.

Přesvědčili jsme vás k nákupu avokáda? Zakoupíte ho při svém dalším nákupu?