Jak na binární obchodování opcí

Začátečníci se často pouštějí do burzovního obchodování s vlastními penězi, což je chyba, které je třeba si vyvarovat. Jak tedy postupovat?

Binární opce jsou snadné na pochopení, protože úkolem investora je správně zvolit jednu ze dvou možností. Tedy zda cena podkladového aktiva bude růst nebo klesat. Dosahovat potřebné úspěšnosti při takovém rozhodování je však složitější, než se může zdát.

Začínat s obchodováním binárních opcí je proto třeba vždy na testovacím účtu. V dnešní době je možné získat demo účet jak s vkladem, tak bez vkladu, viz. přehled. Vyzkoušet si obchodování je tedy možné zcela bez závazků a omezení.

To je první krok, který by měl udělat každý zájemce, aby mohl vyhodnotit, zda je burzovní obchodování něčím, co by opravdu chtěl dělat, a zda vidí možnost v něm uspět. Pokud je odpověď kladná, přichází na řadu relativně dlouhé testování a učení.

Na historických a reálných datech je třeba vybudovat strategii, která bude v dlouhodobém časovém horizontu znamenat zisky. Je to klíčová fáze příprav, bez které se nikdo neobejde. Pokud ji obchodník přeskočí, nemůže počítat s tím, že bude obchodováním vydělávat peníze.

Testování a demování může trvat měsíce, někdy i roky. Technicky zdatní uživatelé ho můžou částečně zautomatizovat. A platí, že nemá smysl ho opouštět, dokud nemáme strategii s uspokojivými výsledky. Pokud totiž nedokážeme na demo účtu obchodovat ziskově, na reálném to se skutečnými penězi zcela jistě nedokážeme také.

Až úspěšně projdeme fází testování, přichází okamžik přechodu na obchodování s vlastními penězi. Je třeba začít opatrně a první obchody dělat s nejmenšími možnými částkami, abychom si zvykli na nové emoce a vše zvládli po psychické stránce.

Zároveň při tom porovnáváme výsledky, zda odpovídají výsledkům z testů. Pokud ano, můžeme opatrně navyšovat investice v souladu s pravidly rozumného poměru rizika k vlastnímu kapitálu. Pokud výsledky neodpovídají, je třeba analyzovat důvody.

Dokonce může nastat situace, kdy bude třeba reálné obchodování zastavit. To v případě, kdy se výsledky významně odchýlí od našich očekávání, která vzešla z testů. To pak může zároveň znamenat potřebu přehodnotit celou strategii a upravit ji.

Když to shrneme, tak vše vychází z toho, že je burzovní obchodování rizikovou činností, která může přinést nejen zisky, ale i ztráty. A proto je potřeba postupovat velmi opatrně, začít testy s virtuálními penězi, a teprve v případě úspěchu investovat reálné peníze.

Binární obchodování opcí vyžaduje obdobný přístup, jako obchodování s jakýmkoliv jiným investičním nástrojem. Jednoduchost samotného nástroje neznamená, že je snadné dosahovat zisků. K těm vede cesta, na které se neobejdeme bez trpělivosti, disciplíny a pracovitosti.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

InfoPress.cz

Český-magazín.cz