Bessa Valley a další bulharská vinařství, která se vyplatí znát

Každý milovník vína jistě ví o hektarech vinic, které se nacházejí v Bulharsku. Na tamních vinicích se pěstují světově proslulé odrůdy vín a vznikají skvostná vína, která stojí za vyzkoušení. Abyste se v nabídce bulharských vín lépe orientovali, blíže vás seznámíme s vinařstvím Bessa Valley a dvěma dalšími.

Ruční sběr hroznů a dvojí třídění ve vinařství Bessa Valley

Bulharské vinařství Bessa Valley vzniklo v roce 2001 na 250 hektarech půdy. Více než polovina, konkrétně 140 hektarů, je určenou pouze pro pěstování vinné révy. Veškeré hrozny jsou sbírány ručně a po sběru dochází hned k dvojímu třídění. Tak je zaručeno, že víno bude vyrobeno jen z těch nejlepších bobulí. V nabídce vinařství Besa Valley narazíte například na vína vyrobená z odrůd Syrah či Cabernet Sauvignon.

Oblíbené vinařství Katarzyna ležící v úrodné bulharské oblasti

Další bulharské vinařství, které také produkuje špičková vína, se nazývá Katarzyna. Oblast Katarzyna Estate se nachází v nejjižnější části celého Bulharska a poskytuje ideální podmínky právě pro pěstování vinné révy. V nabídce tohoto vinařství také narazíte na vína z odrůdy Cabernet Sauvignon a samozřejmě nechybí ani oblíbený a tradiční Merlot.

Špičkové a moderní vinařství Dragomir

Třetím vinařstvím, které vám chcete představit, je vinařství Dragomir. Díky modernímu vinnému domu, který je špičkově vybaven, vyrábí vinařství Dragomir 90 000 lahví ročně. V jejich obrovské vinné produkci nechybí populární odrůdy Rubín, Cabernet Sauvignon, Merlot i Syrah.

Toužíte-li zažít dokonalý večer v příjemné společnosti bulharských vín, vyzkoušejte vína z nabídky vinařství Bessa Valley, Katarzyna a Dragomir. Pochopíte, proč jsou bulharská vína svou chutí a kvalitou přisuzována k vínům francouzským. Hrozny, které na bulharských vinicích zrají, jsou totiž plné chuti a je jim poskytována prvotřídní péče.