Barvy a jejich vliv na člověka

Možná jste už někdy slyšeli o tom, že některé barvy dokáží uklidnit mysl, zahřát, nebo ve vás vzbudí chuť na sex. Je jedno, jestli si určitou barvu dáte k jídlu, k pití, obléknete si ji nebo se na ni jen zadíváte, svůj účel to splní vždy. Která je která a jaké účinky na organismus barvy mají?

 

Barvy
Barvy

Sexy červená

Možná jste to čekali, jeto právě červená barva, které zvyšuje chuť na sex. Není tedy divu, že sexy prádélko má právě rudou barvu. Podle staré čínské medicíny je červená základní barvou, která oživuje, dodává sílu, energii. A pokud vás trápí například kašel, trpíte astmatem, máte žaludeční potíže či zácpu, vylaďte se do červena také.

Zelená je tráva…

Ano, zelenou bychom hledali hlavně v přírodě, mnoho lidí proto hledá útočiště v lese a říká, že se tam dokáží uvolnit. Ano, to dokáže zelená barva. Uklidňuje, harmonizuje, při nerozhodnosti dokáže uklidnit mysl a podívat se na věc z jiného úhlu, usnadní vaši volbu, ať už se jedná o cokoliv. Pokud máte děti, zkuste jim do zelena vyladit pokoj. Budou méně nervózní a podpoří jejich tvůrčí schopnosti.

Žlutá je moudrá

Žlutá barva působí na nervovou soustavu. Dodá vůli prosadit se. Protože je to i barva slunce, dodává energii a dobrou náladu. Mnoho lidí si zařizuje žluté prostředí, kde se učí či pracuje, protože potom mají touhu učit se, poznávat nové věci. Ovšem pozor, když to se žlutou přeženete, můžete mít problém s koncentrací!

Modrá jako nebe

Modrá barva představuje nekonečno, harmonii a zbaví vás nervozity. Tato barva dokáže zahnat strach a zklidnit tep i dech. Pomůže také při potížích s migrénou a při depresi. Opět si dejte pozor na „předávkování“. Příliš modré barvy vás může uvrhnout do melancholie a apatie. Pozor si také dejte na modrou ložnici. V létě se hodí, protože pohled na modrou má tendenci ochlazovat, navíc dokáže ulevit rozpálenému tělu při horečně, ale v zimě byste se v takovém pokoji měli problém zahřát.

Mocné jsou i další!

Samozřejmě to nekončí u těchto čtyř barev. Pomoci může i fialová, která podporuje meditaci a je inspirativní. Oranžová zase vyvolává zvědavost a chuť k jídlu. Zajímavá je například šedá barva, která je zdaleka obyčejná. Ta vás dokáže zbavit stresu a přináší klidné sny. Od bílé se zase můžete učit tvořivosti.