2 rychlé tipy, jak dodržovat kvalitní pitný režim

Pitný režim je jedním ze základů zdravého životního stylu. Vzhledem k tomu, že se naše tělo skládá až z 70% z vody, to je jasná věc. Jak ho ale dodržovat správně a zároveň kvalitně? Rozhodně nejde o jednoduchou záležitost. V dnešní době máme totiž možností, jak „utišit žízeň“, téměř neomezeně. Proto je třeba vybírat, abychom zároveň dělali také něco pro své zdraví. Připravili jsme pro vás tedy tipy, jak kvalitně dodržovat pitný režim.

1.     Balená pramenitá voda

Skutečně kvalitní pramenitá voda pochází vždy z čistě přírodních zdrojů. Spolehnout se pak můžete na jedinečnou chuť, vůni a zejména pak vyváženou minerální hodnotu. Ano, zdravé minerály dělají pramenitou vodu přesně tím, čím je. Mezi ty nejvýznamnější patří hořčík, vápník, fluoridy a křemík. Díky tomu má pozitivní vliv na činnost srdce, krevní oběh, fungování svalů nebo zažívání.

voda

Je také prokázáno, že její pravidelné pití je dobré pro celkovou psychiku člověka. Trpíte nespavostí nebo výkyvy nálad? Dejte si plnou sklenici osvěžující pramenité vody!

Velmi praktické je pořizovat pramenitou vodu v barelech. Nejen kvůli své velikosti (18,9l), ale také prostřednictvím komplexních výdejníků na vodu.

2.     Filtrovaná kohoutková voda

Pití kohoutkové vody patří v mnoha domácnostech k hlavnímu způsobu pravidelného doplňování tekutin. Ne vždy se ale jedná o to nejšťastnější řešení. Kohoutková neboli vodovodní voda pochází z povrchových vodních zdrojů. Což v našem případě znamená řeky, rybníky či potoky. Přichází tak do styku s mnoha nečistotami, bakteriemi či toxickými látkami. Musí do ní tedy být dávkován chlor kvůli dezinfekci. Ten se navíc ve vodě díky svým vlastnostem drží velmi dlouho. Může se tak objevit až ve vaší sklenici!

Takovou vodu proto rozhodně není dobré pravidelně konzumovat. Je tedy doporučováno používat soustavu kvalitních vodovodních filtrů. Ty vodu zbaví všech nečistot, chloru i bakterií. Bude proto vždy naprosto čistá, chutný a voňavá. Filtry ji navíc nezbaví přirozených zdravých minerálů!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz