Oslavte Mezinárodní den žen šperkem

Mezinárodní den žen máme bohužel silně spojený se socialistickou propagandou. Málo z nás ví, že tento svátek má svůj původ již v roce 1908 a souvisí se stávkou amerických švadlen, které požadovaly zlepšení pracovních podmínek. U nás se dnes připomíná spíše jako oslava ženství. Nemusíte spoléhat na muže, aby vám dali dárek, i ženy mohou ženám v tento den prokázat drobnou laskavost, nebo si na chvíli vzpomenout na slavné ženy z doby minulé, které nás ovlivnili. Babičky, mámy, kamarádky, přítelkyně, kolegyně, květinou a něčím dobrým na zub je jistě neurazíte.

Eppi

Jestli chystáte pro ženu ve svém okolí trochu dražší dárek, dobrým tipem je šperk, protože většina žen se šperky ráda zdobí a šperk dokáže ještě více pozvednout ženskou krásu. Nemusíte hned pořizovat zlaté klenoty s diamanty, i drobný dárek v podobě stříbrného přívěsku jistě udělá mnoho radosti. Jelikož se Mezinárodní den žen slaví 8. března, můžete zvolit šperk s jarním motivem jako připomenutí životadárné síly přírody. Místo květiny věnujte náušnice s drahokamy ve tvaru květu. Místo bonboniéry šperk, který bude prostě k nakousnutí.

Eppi

K oblíbeným jarním drahokamům patří šťavnatý olivín, sluncem zalitý citrín, růžový safír nebo fialový ametyst. Každá žena je jiná, ale každá chce být krásná a k tomu pocitu si může pomoci třeba i stříbrným prstenem s oblíbeným drahokamem. Je vaše babička či maminka vášnivá zahradnice? Zkuste jí vybrat místo řezané květiny nějakou v květináči, která jí vydrží déle. Chcete věnovat zároveň květinu i šperk, vyberte drahokam ve stejném tónu jako jsou okvětní lístky darovaného květu. Květina časem uvadne, ale šperk vydrží navěky.

Eppi

Jestli nechcete příliš utrácet, můžete natrhat první luční kvítka a odměnit svoji drahou ženu časem, který s ní strávíte. Romantická večeře při svíčkách může být tím pravým dárkem, protože pozornost v podobě společně stráveného času bývá někdy hodnotnější než všechny drahokamy světa.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Naše-domy.cz

Český-magazín.cz

Krásné-bydlení.cz