Máte prázdniny a rádi byste si rychle našli nějakou práci či brigádu?

V současné situaci, která je na pracovním trhu, by to nemělo být nikterak složité. Počet volných pracovních pozic a nabídky nejrůznějších brigád stále převyšuje poptávku. Přesto se možná některým z vás nedaří najít takovou brigádu nebo práci, která by vám přinesla finanční ohodnocení podle vašich představ a která by vás také alespoň trochu bavila a uspokojovala. Možná je to proto, že jste příliš nároční, možná jen neumíte dobře hledat. Jak zvýšit šanci na úspěch? Třeba tak, že přestanete hledat práci či brigádu všude možně, ale mrknete, jestli se pro vás nenajde práce za rohem. Ať už hledáte práci Most, práci Chomutov, práci Třebíč, práci Kladno, práci Klatovy, práci Jablonec nad Nisou, práci Rakovník, práci Benešov, vždycky se nejprve, než začněte hledat v sousedním nebo vzdálenějším městě, podívejte, jestli na vás práce či brigáda nečeká přímo ve vaší ulici.

Přestaňte dělat školácké chyby!

Pečlivě si hlídejte, zda jednu a tutéž firmu svým životopisem nebombardujete opakovaně. Zatímco internet to zvládne, na personální oddělení firmy rozhodně dojem neuděláte. Pokud máte prázdniny a jste nezávislí na komkoli a na čemkoli, pak se vám práce či brigáda rozhodně bude hledat snadněji než těm, kteří jsou vedení na úřadu práce. Někdy se nedaří situaci změnit, i když se o to nezaměstnaný snaží sebevíc. Chce to být trpělivý a odpovídat na spoustu a spoustu nabídek práce každý den. Každý den brouzdat nabídkami prace.cz a jobs.cz.

Motivační dopis a životopis

Budete-li práci Brno, práci Ostrava nebo brigádu Brno, brigádu Ostrava či brigádu Praha hledat usilovně, určitě nakonec najdete. Vypracujte zajímavý a pravdivý motivační dopis a začněte ho rozesílat společně s životopisem. Odpovězte na nabídku práce Havířov, nabídku práce Valašské Meziříčí, nabídku práce Litoměřice, nabídku práce Písek, nabídku práce Most, nabídku práce Karviná, nabídku práce Žďár nad Sázavou, nabídku práce Beroun, nabídku práce Cheb.  Samozřejmě se zaměřte na město a okolí, které máte na dosah a které pro vás bude nejvýhodnější.