Granitové dřezy – odolný povrch a příjemný vzhled

Granitové dřezy jsou mezi ostatními dřezy něco jako šlechta. Jejich ceny se pohybují výš, na druhou stranu, kvalitou a především vzhledem své kovové bratry výrazně překonávají. Nelze se tedy divit, že čím dál více roste jejich obliba. Proč? Odpověď je jednoduchá – stačí se podívat na materiál, ze kterého jsou vyrobeny.

Kuchyňské granitové dřezy mají vlastnosti dané materiálem

Odpověď na otázku, z čeho jsou granitové dřezy vyrobeny, je naprosto zřejmá. Co si však pod pojmem “granit” v tomto smyslu představit? V zásadě se jedná o drcenou žulu, která je doplněna pojivem, a barvivem. Vše je za vysoké teploty slisováno dohromady. Ovšem v praxi se složení mezi výrobci liší, každý z nich nazývá materiál po svém a má k němu i své vlastní složení. Jen několik materiálů a složení pro příklad:

  • Fragranit firmy Franke (80% žuly a zbytek pryskyřice a barviva)
  • Tegranit firmy Teka (80% granitu a odštěpků skla, zbytek tvrzená pryskyřice a barviva)
  • Pyragranit firmy Pyramis (80% žuly a křemene, zbytek tvoří akryláty, aditiva a barviva)

Z toho vidíme, že škála materiálů je skutečně široká, ovšem ani přes své různé složení se vlastnostmi nijak výrazně neliší.

dřez

Granitové dřezy – odolné a stylové

Granitový dřez sám o sobě vypadá v kuchyni velmi dobře. Je elegantní, zapadne a barevné variace, ve kterých je vyráběn, jsou přírodní a nerušivé. Rozhodující jsou však spíše jeho další vlastnosti. Mírnou nevýhodou je jeho křehkost. Při převozu na něj musíte dávat opravdu pozor. Ovšem jakmile jej zabudujete (čímž mu zajistíte mechanickou oporu), jeho upravený povrch zajistí odolnost vůči nárazům i škrábancům. Kromě toho vyniká granit vysokou odolností vůči chemickému poškození i vůči teplotním výkyvům. I přes cenu, která je o něco vyšší, než je pro dřez běžné, patří granitové dřezy mezi to nejlepší, co můžete do kuchyně koupit.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

Naše-domy.cz

Krásné-bydlení.cz